BATARYA BACKUP SİSTEMLERİ
BATARYA DESTEKLİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALI

Batarya destekli güneş enerji sistemi ile gündüz depolanan enerji güneşin olmadığı zamanda kullanılabildiği gibi enerjinin sürekliliğini sağlar. Enerji üretiminin farklı alanlarda üretiminin ve dağıtımı kolaylığını sağlar Enerji iletim kaybını ortadan kaldırır.

Örneğin bizim hali hazırda çalışan batarya grubumuz(konteynerimiz) 350kW şarj ve deşarj gücüne sahiptir. 350kW lık bir güneş santrali ile 4 saate 1400kW enerji depolanabilir. Anılan enerji ile bir evin aylık elektrik enerji tüketiminin 7 kWh olduğu göz önüne alındığında(klima hariç) 200 evin bütün ihtiyaçları karşılanabilir. İstenilen ev sayısının verilmesi durumunda en uygun çözümü sunabiliriz.


BATARYA TEKNİK ÖZELLİKLERİ

EN: 45CM
BOY: 30CM
YÜKSEKLİK: 140CM
AĞIRILIK SULU: 450KG
20 SAATE: 10800AH
1 SAATE: 5850A

RÜZGAR TÜRBÜNÜ ENERJİSİNİN
BATARYALARA DEPOLANMASI

Rüzgar Türbünleri Rüzgarın Gücüne Bağlı olarak Gece Gündüz Üretim Yapmaktadırlar Fakat Bunun Karşılığında Üreticiler Kuruma Enerji Talebinin Yoğun Olduğu Saatlerde Enerjiyi Yüksek Ücrete, Enerji Talebinin Düşük Olduğu Saatlerde Düşük Ücrete Aynı Enerjiyi Satmaktadırlar.

Düşük Ücretle Satacağımız Enerjiyi Depolayıp Yüksek Ücrete Satmak Temel Amacımizdır Bu Amaca Ulaşmamızı Sağlayacak En Önemli Etken Ekonomik Bir Batarya Seçmektir

Enerjinin Depolanması İçin,

-Li-ion Bataryalar
-Kurşun Asit Bataryalar
-Çeşitli Bataryalar

Bu Seçimlerin İçin En Ekonomik Olanını Bulmak İçin Yapmış Olduğumuz Çalışmada İkinci El Denizaltı Batarylari (Kurşun Asit Batarya) nın Kullanılabileceğini Tespit Ettik. Yapmış Olduğumuz Sistem Uluslarası Standartlara Ugun Taşınabilir Batarya Şarj Deşarj Konteyneridir.

IK-14 BATARYA ŞARJ DEŞARJ SİSTEMİ

– 110 ADET SERİ BAĞLI IK-14 BATARYA
– BATARYA SOĞUTMA SİSTEMİ
– BATARYA HAVALANDIRMA SİSTEMİ
– 350 KW ŞARJ SİSTEMİ
– 350 KW DEŞARJ SİSTEMİ
– KONTEYNER SOĞUTMA SİSTEMİ
– KONTEYNER HAVALANIRMA SİSTEMİ
– KONTROL VE OTOMASYON SİSTEMİ

Back to Top
Product has been added to your cart