İKLİMLENDİRME

İklimlendirme testi, farklı ortamlara ne kadar iyi dayanabileceğini belirlemek için bir ürünü sıcaktan soğuğa, nemden basınca kadar çeşitli senaryolardan geçirir. Test prosedürü, teknik ürünleri ve cihazları, bir cihazın piyasada yaşayacağı gerçek dünyadaki stres ve zorlamalara maruz bırakmak için kullanışlıdır. Sıcaklık, nem ve diğer iklimsel etkiler elektronik ürünlerin, parçaların ve bileşenlerin performansını etkileyebilir ve hatta arızalarına neden olabilir. İklimlendirme testi, bir ürünün karşılaştığı yaşam döngüsü ortamlarını simüle eder ve ürünün amaçlanan ortamlarda tatmin edici bir şekilde performans göstermesini sağlar. Tesislerimiz, MIL STD 810, EN 50155, RTCA DO160, EN 60068 ve daha birçok uluslararası standardın gereksinimlerini karşılamamıza olanak sağlamaktadır.

YAĞMURLAMA

Test edilecek numune normal şartlar altındaki yağmur etkisine maruz bırakılır. Test sırasında veya sonunda numunenin performansı gözlemlenir, varsa ortaya çıkan hatalar kayıt edilir. Test kabinlerinin teknik özelliklerinin uygun olduğu her türlü askeri ve sivil standarda uygun olarak testler gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle çalışma alanımız içerisinde yer alan MIL-STD-810 Method 506.5’e ve EN 50155’e uygun testlerin gerçekleştirilmesi mümkündür.

FONKSİYONEL TEST

Fonksiyonel Test, testini gerçekleştirdiğimiz uygulamanın her bir fonksiyonunun verilen gereksinimlere uygun olarak çalışıp çalışmadığını doğrulayan test türüdür. Fonksiyonel testi hem donanımsal hemde yazılımın fonksiyon, sınıf, arayüz gibi en küçük parçalarının test edilmesidir. Bu testin amacı en küçük parçasının dahi beklendiği gibi çalışmasıdır. Fonksiyonel test geliştiricilerimiz tarafından geliştirme süresi boyunca yapılır. Birim testler manuel veya otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Fonksiyonel testlerinin yapılması ile bulunan hatalar projenin erken safhalarında keşfedildiği için hatanın daha kolay düzeltilmesini ve maliyetten tasarruf etmeyi sağlar.

GÜÇ TESTLERİ

Tesisimizde ürettiğimiz ürünlerimizin son performans testleri firma bünyemizde bulunan çeşitli güç kaynakları ve çeşitli test yüklerimizle ürünün son kullanıcıya ulaşmadan evvel saha koşullarında tam performansta çalışmaları simüle edilir. Test ünitelerimizle demiryolu araçları için ürettiğimiz statik konvertörler, yardımcı devre besleme üniteleri, akü şarj cihazları, HVAC sistemleri ve AC/DC motor hız
kontrol cihazları testleri yapılmaktadır.

Back to Top
Product has been added to your cart